Цоллеге Спортс

Држава Охајо осваја четврту узастопну круну Биг Тен повратничком победом над Нортвестерном

Вајлдкетси улазе у сезону кугле са два пораза у последње три утакмице и другим другопласираним местом од Бакија у три године.

Беку државе Охајо Треју Сермону (8) честита саиграч Николас Петит-Фре (78) након што је постигао гол у другом полувремену шампионата Великих десет.

потпуно изванредан наставак ствари
АП

ИНДИАНАПОЛИС — Треј Сермон је у суботу трчао за школски рекорд 331 јарду и два тачдауна у другом полувремену, помажући број 3 у држави Охајо у релију за победу од 22-10 над Нортвестерном за четврто узастопно првенство Биг Тен.

Буцкеиес (6-0) ће у недељу сазнати да ли су урадили довољно да освоје једно од четири места у плеј-офу колеџ фудбала. Ово је први пут да је држава Охајо освојила четири узастопне круне на конференцији.

Нортхвестерн (6-2) улази у сезону кугле са два пораза у последње три утакмице и другим другопласираним местом од Бакија у три године.

Била је то борба за државу Охајо.

Након што су се Бакијеви задовољили са голом из игре у првом поседу игре, бег бек Северозапада Кам Портер је одговорио ТД трчањем од 9 јарди касно у првој четвртини. Буцкеиес су заостајали од тог тренутка до Сермонове трке од 9 јарди са 2:41 до краја треће утакмице.

Буцкеиес су ове сезоне заостајали свих 5 минута и 5 секунди - све док у суботу нису заостали за скоро 32 минута.

Стејт Охајо је додао филд гол од 26 јарди почетком четврте четвртине, а Сермон, који је имао 29 провода, запечатио је победу серијом од 3 јарде са 4:03 до краја.

Квотербек државе Охајо Џастин Филдс био је 12 од 27 са 114 јарди и трчао је 12 пута на 35 јарди.

Портер је завршио са 16 карри и 61 јардом. Квотербек северозапада Пејтон Ремзи је имао 24 од 37 са 224 јарда, али је два пута избачен и изгубио је фумбле — све у другом полувремену.

ТХЕ ТАКЕАВАИ

северозападни: По други пут у три године, Вилдцатс су доказали да су достојни шампиони Западне дивизије. Али као и скоро сваки други тим Биг Тен у последњој деценији, још увек постоји јаз између Бакија и свих осталих. Нортхвестерн можда смањује јаз - Вилдцатс га једноставно још нису превазишли.

бургер кинг мекани сендвич са пилетином

Држава Охајо: Када је Биг Тен одустао од услова за шест утакмица, Буцкеиес су искористили пуну предност. Нису зарадили ниједан стилски поен, али су посао обавили упркос томе што су били кратких руку.

ПРОПУШТАТЕ

Буцкеиес сигурно нису били у пуној снази у суботу. Објавили су неактивну листу од скоро два туцета играча мање од два сата пре почетка, скоро исти број који је пропустио утакмицу Мичиген Стејта.

Међу онима који су седели били су звездани примач Крис Олаве, линебацкер Барон Браунинг, дефанзивац Тајлер Фридеј и играч Друе Крисман. Сафети Марцус Хоокер, наведен као одлука о времену утакмице, такође је остао без игре.

Буцкеиес нису рекли да ли је неко од оних на неактивној листи био позитиван на ЦОВИД-19. Ако је тако, правила Биг Тен би захтевала од њих да седе 21 дан и потенцијално их спречавају да учествују у полуфиналној утакмици.

ИМПЛИКАЦИЈЕ АНКЕТЕ

северозападни: Вилдцатс би могао да оклизне у анкетама, али овај губитак не би требало много да нашкоди њиховом наставку.

Држава Охајо: Шта год да се деси у анкетама ове недеље, Буцкеиес-има је заиста стало само до једне ствари — до пласмана у плеј-оф.